Dünyanın en büyük Kur'an yarışması başlıyor

  Paylaş
  avatar
  ..::mücahit::..
  YY

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 623
  Yaş : 29
  Nerden : KONYA
  Okul : Seydişehir İhl
  İleti : ..::madem ki ölüm bir defa neden ALLAH için olmasın::..
  Ruh hali :
  Teşekkür : 12
  Puanı : 352
  Kayıt tarihi : 06/08/08

  gül Dünyanın en büyük Kur'an yarışması başlıyor

  Mesaj  ..::mücahit::.. Bir Cuma Ağus. 28, 2009 4:58 pm


  Dünyanın en büyük Kuran-ı Kerim yarışması Ramazan ayının ilk Cumasında 85 ülkenin katılımıyla Dubai'de başlıyor. Dubai uslular arası Kuran yarışmasının 13.sü bu yıl Ramazan ayında Dubai Kuran ödülü çerçevesinde coşkuyla gerçekleştirilecek.

  DÜNYACA ÜNLÜ ALİMLER DE KATILACAK
  Dünyanın en büyük Kuran yarışması Dubai emirliği tarafından organize edildi. Coşkulu katılımın olacağı beklenilen Kuran müsabakasına dünyaca ünlü alim ve fikir adamları da katılacak. Dr. Muhammet Ratib El-Nablisi, Amr Halit, Şeyh Muhammet El-Mısri ve Dr. Ömer Abdulkafi gibi büyük isimlerin katılacağı müsabaka bugün teravih namazından sonra başlıyor.

  YARIŞMANIN ÖDÜLÜ DUBAİ SANAİ VE TİCARET ODASINDAN
  Dubai sanayi ve ticaret odasının organizesiyle bu akşam teravih namazından sonra başlayıp gece yarısına kadar sürecek olan Kuran yarışması artık her yıl Ramazan ayında gerçekleştirilecek. Organizasyon komite ve ödül başkanı İbrahim Bumliha, gerçekleştirdikleri bu anlamlı ve bu yılın en büyük Kuran etkinliği sayılabilecek geceyi, Şeyh Muhammet Cibril'in Kuran-ı Kerim okumasıyla başlatacak.

  85 ÜLKE'DEN 85 HAFIZ KURAN OKUYACAK
  Kuran-ı Kerim yarışmasına dünya genelinde 85 ülke'den katılacak yarışmacılardan ilk defa katılan ülkeler ise Portekiz ve İsviçre olacak. Yarışmacıların yanı sıra jüri üyeleri ise BAE, Suudi Arabisyan, Pakistan, Mısır, Fas ve Kuveyt'ten büyük kurralar katılacak.

  HEDEF KURAN HİZMETİ
  Yetkililer bu çalışmanın hedefi Allah'ın Kuran'ına hizmet etmek diye niteleyerek, Kuran ezberine insanları alıştırmak ve teşvik etmekle büyük bir hizmete imza atıyorlar. Yetkililer, İslam alemine büyük bir örnek teşkil edecek çalışmalar ve Vahyin insanların zihnine yeniden işlemesi için bu tür etkinliklerin devam edeceğini söylediler


  _________________
  HERŞEY İNCELİKTEN
  İNSAN KALINLIKTAN KIRILIR (HZ.MEVLANA)  http://yesilyol.ourtoolbar.com/exe

  YEŞİLYOL TOOLBAR... YÜKLEYİNİZ...

   Forum Saati Çarş. Mart 21, 2018 6:57 pm